TOPlist

PREMENA Final w

Premena

vášho života od ambícií k zmyslu

 

vydala Gardenia 2014

názov v originále The Shift

(Taking Your Life From Ambition to Meaning)

preklad z angličtiny Gabi Airey a Mgr. Alexandra Tinková

editor PhDr. Marián Dujnič

rozmer 130 x 190 mm, mäkká väzba, matné lamino

120 strán, cena 5,49 € pri kúpe u vydavateľa

EAN 9788085662689

 

V predaji od 2. mája 2014.

 

 

Táto kniha vznikla na základe filmu s rovnomenným názvom Premena. Autor nás v nej pozýva preskúmať proces prechodu od života s ambíciami ega, čiže života bez ZMYSLU, k životu naplneného ZMYSLOM a účelom. Kniha i film na DVD prišli na svet v nakladateľstve Louise L. Hayovej, ktorá je známa ako priekopníčka pozitívneho myslenia a autorka Miluj svoj život.
Dr. Wayne W. Dyer, autor bestsellerov No1 New York Times, hneď v úvode spomína múdrosť domorodcov z púšte Kalahari o dvoch druhoch hladu. Malý hlad chce jedlo pre žalúdok, ale Veľký hlad, ten najväčší zo všetkých, je hladom po ZMYSLE... Podľa autorových skúseností, sú, žiaľ, AMBÍCIE ega, konečným štádiom na ceste väčšiny ľudských životov. Každý človek však môže kedykoľvek vykonať obrat o 180 stupňov a vydať sa na cestu k zmysluplnému životu. Môžeme zmeniť naše osobné životy a ako bonus ovplyvniť osud našej posvätnej planéty.

 

Keď opúšťame ráno života, v ktorom hrá riadiacu rolu ego a vstupujeme do popoludnia života alebo sa blížime k jeho podvečeru, pozorujeme, že ctižiadosť a bojovnosť nahrádzame hľadaním zmyslu. Stretávame sa s nečakanými situáciami, ktoré nás vedú novým smerom. Je takmer univerzálnym zákonom, že nás na tejto ceste čakajú pády. Ocitáme sa na dne, no zároveň získavame energiu potrebnú na to, aby sme sa posunuli od ega k zmysluplnému životu.

Premena neznamená, že prichádzame o hnaciu silu a ctižiadosť. Iba to znamená, že nám záleží na niečom novom. Väčšmi sa spájame so životom založeným na zmysluplných zážitkoch a pocitoch, ktoré prinášajú zmysel a nevyhľadávame život založený na kolotoči požiadaviek a falošných prísľubov, ktoré sú produktom ega.

 

Obsah knihy

 

Predhovor  

Prvá kapitola
ODKIAĽ...    

Druhá kapitola
AMBÍCIE...     

Tretia kapitola
SMEROM KU...       

Štvrtá kapitola
ZMYSEL(U)...       

Odkazy

Poďakovanie

Ukážka z knihy

strany 9-13.

 

PREDHOVOR


Nedávno som mal potešenie vidieť inšpirujúci dokumentárny film Ponáhľaj sa pomaly: Putovamie sira Laurensa van der Posta (Hasten Slowly: The Journey of Sir Laurens van der Post). Sir Laurens strávil veľa času s pôvodnými obyvateľmi púšte Kalahari a zaznamenal ich povesti. Pre mňa predstavujú jeho mimoriadne postrehy zhrnuté na malej ploche základné želania všetkých ľudských bytostí.

Domorodec na púšti Kalahari hovorí o dvoch hladoch.


Je Veľký hlad a je Malý hlad.
Malý hlad chce jedlo pre žalúdok,
ale Veľký hlad, ten najväčší zo všetkých,
je hladom po ZMYSLE...

Napokon je iba jedna vec, pre ktorú sú ľudské bytosti  
hlboko zatrpknuté. A to, keď chýba ich životu ZMYSEL...

Nie je nič zlé na hľadaní šťastia...
ale dušu dokáže potešiť...
niečo oveľa väčšie než šťastie alebo nešťastie,
a to je ZMYSEL.
Pretože ZMYSEL všetko mení...
Keď to, čo robíte, má pre vás ZMYSEL,
nie je dôležité, či ste šťastní alebo nešťastní.
Ste spokojní ­– spojení s Duchom.
Niekam patríte.

Hasten Slowly: The Journey of Sir Laurens van der Post
(Ponáhľaj sa pomaly: Putovanie sira Laurensa van der Posta),
réžia Mickey Lemle, 1997.

 

V predošlých riadkoch je výstižne vyjadrené, že „Veľký hlad, ten najväčší zo všetkých, je hladom po ZMYSLE“. Kniha i film s rovnomenným názvom Premena (The Shift) je pozvánkou preskúmať proces prechodu od života bez ZMYSLU k životu naplneného ZMYSLOM a účelom.
Mnoho rokov pomáham ľuďom (vrátane seba) dosiahnuť celý náš potenciál. Uskutočnil som už viac ako 70 obehov okolo Slnka a pochopil som, že každý z nás chce žiť zmysluplný život. V tejto knihe objasňujem, čo je nevyhnutné na dosiahnutie stavu prebudeného a osvieteného vedomia, ktoré nasycuje život ZMYSLOM a účelom.
Film, ktorý predchádzal tejto knihe, dostal pôvodne názov OD AMBÍCIÍ K ZMYSLU. Mnohým divákom však nebolo jasné, čo tieto slová znamenajú, a nemali ani tušenie, o čom vlastne film môže byť. Názov bol zrejme trochu zavádzajúci, ako by išlo o nejaký dokumentárny film alebo záznam niektorej mojej prednášky.
Počas propagačnej cesty po Spojených štátoch amerických som vyjadril svoju pochybnosť režisérovi a producentovi. Povedal som: „Milujem tento film, ale keby som ho nakrúcal ešte raz, pomenoval by som ho inak. Nazval by som ho Premena, pretože to je presne to, o čo ide vo filme a čo nás čaká a čím máme prejsť, ak sa chceme posunúť v živote od AMBÍCIÍ k ZMYSLU. Na moju veľkú radosť, a slúži to ku cti režiséra i producenta – do týždňa dostal film nový ná-zov. No ani podtitul OD AMBÍCIÍ K ZMYSLU sa nestratil.
Keď som rozjímal, ako uviesť toto základné posolstvo v knižnej podobe, hlboká meditácia ma priviedla k tomu, aby som v názve použil nasledovných sedem slov. To teraz presne máte v rukách (alebo v elektronickej čítačke kníh) v podobe knihy PREMENA VÁŠHO ŽIVOTA OD AMBÍCIÍ K ZMYSLU.
Všetci na tejto veľkolepej ľudskej ceste k duchovnej dospelosti potrebujeme podstúpiť určité zmeny alebo prejsť cez prechody. Verme, že dokážeme prekročiť prvé dva povinné prechody a posunúť sa k tým zmenám v našom vedomí, ktoré vedú k životu naplnenému ZMYSLOM. Čo mám pod tým na mysli?
Prvá premena, ktorou všetci prechádzame, je zo stavu nebytia do stavu bytia; od Ducha k forme; od neviditeľného do nášho fyzického sveta; sveta vecí, hraníc a hmoty. Preto sa prvá kapitola knihy nazýva ODKIAĽ. Mojím skromným (a iste nie dokonalým spôsobom) sa pokúšam definovať nedefinovateľné pomocou slov a symbolov, ktoré opisujú neopísateľné. Napriek tomu je to opis toho, čo vnímam ako „svet“ neviditeľného Ducha, pretože z neho všetko pochádza a doňho sa opäť vracia.
Ďalšia premena, ktorú opisujem, je posun z ODKIAĽ K AMBÍCIÁM, a preto názov druhej kapitoly znie AMBÍCIE. To je životná fáza, keď prijímame bytie ega a toto bytie je v opozícii k nášmu pôvodu zo sveta Ducha. Ego je v tomto kontexte naše nepravé alebo falošné ja.
Toto sú dve hlavné a povinné zmeny, ktorými prechádzame počas nášho putovania životom v ľudskej forme. Mnohí z nás vstúpia do jesene života len s týmito dvoma prechodmi. AMBÍCIE sú, žiaľ, ne-raz prítomné aj na konci životného príbehu. V mojom filme a v tejto knihe však uvažujem o dvoch ďalších premenách. Sú dostupné každému. Keď ich uskutočníme, potom život bez ZMYSLU, o ktorom hovorí sir Laurens, nie je vyústením príbehu. Všetci si môžeme vybrať a uskutočniť posun od egom riadených AMBÍCIÍ.
Tretia kapitola má názov SMEROM KU... a vyjadruje posun na to miesto v našej mysli, kde si uvedomíme, že máme možnosť vykonať obrat od nepravého ja a pustiť sa smerom k našej podstate, k tomu, čo nazývam ODKIAĽ. Táto nová fáza našej životnej cesty je návratom k Duchu a pozvánkou do neviditeľnej Božej ríše, ktorá nahradí nadvládu ega. Na ceste k ZMYSLU sa učíme ovládať ego a nechávame sa pritom nasycovať naším Zdrojom bytia.
Premena opísaná v štvrtej kapitole je o ZMYSLE. Keď odmietneme falošné ja a vykonáme obrat k Zdroju, začneme žiť život podľa nových kritérií. Spoznáme, že pravidlá materiálneho sveta neplatia v prítomnosti ZMYSLU, ktorý je podporovaný naším posunom k Zdroju. Našu krajinu života začnú napĺňať zázraky a synchronicita. Veru, ZMYSEL je to, čo teraz definuje všetky chvíle nášho života.
Podľa mojich skúseností, sú, žiaľ, AMBÍCIE ega, konečným štádiom mnohých životov. Bez ohľadu na to máme možnosť zaznamenať signály týchto dvoch dodatočných premien a pomocou nich sa vyslobodiť z nášho iluzórneho pohodlia ega. Môžeme vykonať obrat o 180 stupňov a v tretej premene putovať späť k Duchu. A potom, pri štvrtej premene dosiahnuť život naplnený ZMYSLOM a účelom preorientovaním našich AMBÍCIÍ na naplnenie nášho pravého Ja. Môžeme naplniť naše najväčšie volanie tým, že vedome podnikneme cestu od AMBÍCIÍ k ZMYSLU. Môžeme transformovať naše osobné životy a ako bonus ovplyvniť osud našej posvätnej planéty.

 

Posielam vám lásku
Dr. Wayne W. Dyer,
Maui, Havajské ostrovy

 • 2_Uzdrav_svoje_telo_2009web
 • 3_Mozete_si_VUZ_2011web
 • 4_Putovanie_rychlostou_lasky_obalka_maly_nahlad_w
 • Cajka_Jonathan_prebal_na_web
 • Hviezdne_pribehy_web
 • Jezis_Syn_cloveka_1web
 • Laska_sa_rodi_v_tebe_2011web
 • Love_God_OBALKA_web
 • MEDITACIE_2009web
 • Maly_Princ_web
 • Miluj_svoj_zivot_2011web
 • Modra_kvetina_web
 • Navrat_domu_web
 • Objavte_v_sebe_dobro_web
 • Piata_dohoda_web_2014
 • Premena_web
 • Prorok_web
 • Putnik_web
 • Scrolls_webstranka
 • Seagull_webstranka
 • Seven_Secrets
 • Sila_pozitivneho_myslenia_web
 • Splnenene zelania_web
 • Styri_mysteria_web
 • Tajna_rec_vaseho_tela
 • Tao_fyziky_webstranka
 • Tao_prirody_webstranka
 • Uzdrav_svoje_telo_2009web
 • Zazraky_2011web
 • Zivot_v_lske_zdrav_a_radosti_2010web
 • Zlomene_kridla_web
 • Zvestovatel_web